Αγαπητοί ταξιδιώτες. Μπαίνουμε στο πούλμαν ένας ένας κρατώντας την απαραίτητη απόσταση και κατεβαίνουμε από το πούλμαν μετά από αυτόν που κάθεται μπροστά μας. Αυτοί που κάθονται από την μεσαία πόρτα και μπροστά, εισέρχονται και εξέρχονται από την μπροστινή πόρτα, ενώ αυτοί που κάθονται από την μεσαία πόρτα και πίσω, εισέρχονται και εξέρχονται από την μεσαία πόρτα. Σε κάθε πόρτα υπάρχει αντισηπτικό και γάντια μιας χρήσης. Για όσο διάστημα διαρκούν τα μέτρα δυστυχώς δεν θα προσφέρονται πλέον κεράσματα κατά την διάρκεια του ταξιδιού, παρά μόνο νερό. Καθημερινά γίνεται απολύμανση με ατμό, χωρίς χημικές ουσίες και σε τακτά διαστήματα από ειδικό συνεργείο αλλά και από εμάς τους ίδιους. Ο οδηγός και ο συνοδός της εκδρομής τηρούν τα ίδια μέτρα προστασίας με μεγάλη σχολαστικότητα Για το γραφείο μας η υγεία και η ασφάλεια όλων μας ταξιδιώτες και εργαζόμενοι είναι απόλυτη προτεραιότητα. |